הצעות לאיכלוס מהיר של מרפאות ברופאים מומחים וברווח מקסימלי

כיום בענף הנדל”ן יש עודף עצום בשטחי השכרה, גם בתחום הקליניקות הפרטיות אנחנו יכולים לראות איך המצב הזה משפיע. יש תחרות גבוה יותר מבעבר ואם פעם לרופא היה חשוב למצוא רק מרפאה יפה, שממוקמת באזור נוח מבחינת קירבה לביתו או חניה גדולה ונגישות גבוהה, קיום הרופאים מחפשים בעיקר מרפאה שתפנה אליהם מספר גבוה של מטופלים פרטיים ותנהל עבורם ביעילות את זימון וניהול התורים כמו גם את כל הקשר שלהם בין המטופלים, בין קופות החולים וגם בין חברות הביטוח.

DRP הפניית מטופלים פרטיים לרופאים:

הנושא החשוב ביותר לקידום מרפאת מומחים במהירות ולאורך זמן הוא הפניית מטופלים פרטיים לרופאים. ע”מ להשיג זאת חשוב לקשור קשרי עבודה חזקים עם הנהלות קופות החולים וחברות הביטוח במקביל לגורמים נוספים שמהווים מוקדי הפניית מטופלים פרטיים דוגמת: בתי דיור מוגן, חברות תאגיד גדולות, גופים עירוניים וממשלתיים וכדומה.

כל זה נעשה במקביל לקידום המרפאה והרופא עצמו באמצעות פרסום במדיה כך שתתאפשר משיכה מצד המטופלים עצמם לרופאי המרפאה ואלו יוכלו לקבל מידע זמין ולבצע זימוני תורים. יש לזכור דבר חשוב והוא :

המטופלים אינם מזמינים תור למרפאה עצמה, הם תמיד מזמינים תור לרופא מומחה ספציפי או לתחום מומחיות ייחודי.

אכלוס המרפאה ברופאים מומחים היא משימה מורכבת ועבודה רב מערכתית הכוללת בין היתר ביקור הרופאים במקומות עבודתם בבתי חולים או במרפאות באופן שוטף, פעמים רבות הדבר כולל גם קשירת קשר עם מזכירתו של הרופא, שיחות טלפון יזומות ואישיות, מסירת מכתבים אישיים בנושאים בעלי חשיבות שיווקית ורק בסוף, שליחת מיילים אישיים.

אפשרויות רווח נוספות מלבד שכ”ד אותו משלמים הרופאים:

קבלת עמלה במקרה של הפניית מטופלים פרטיים: אפשרות לקבל מהרופאים עמלה במצב כזה הוא תחום מקובל ולגיטימי בכל בתי החולים הפרטיים המובילים בישראל.

הקמת מרפאות בשיתוף הרופאים: הקמת שותפות בין הרופאים במגוון התמחויות כמו מרפאות כאב, מרפאות ספורט ופיזיותרפיה, מרפאת רגל סכרתית, מרפאות עיניים משולבת, מרפאה לבני 50+ הכוללת בין היתר: מרפאת נחירות, השמנת יתר, בעיות גב וברכיים, מין אורולוגיה ועוד רבים.

חיבור בין רופאים שונים או בין רופאים ומטפלים: כל זה במטרה ליצור פעילות משותפת כמו שותפות של רופאי ספורט ואורתופדים עם פיזיותרפיסטים, כל סוגי ההתמחויות עם מרפאת כאב, רופאים כירורגים המתמחים בבריאטריה עם כירורגים פלסטיים, ועוד שילובים טובים ומעניינים אשר יכולים להניב חיבורים שיועילו מאוד ללקוחות המרפאה.

לסיכום, ייזמים רבים מעוניינים להיכנס לתחום הקמת בית רופאים או מרפאת מומחים בגלל הפוטנציאל הקיים לרווח כספי ותשואה גבוהה. גם העובדה שהרופאים הם לקוחות איכותיים שאין איתם בעיות גביה מושכת מאוד את היזמים, אולם בראיה מעמיקה יותר ולנוכח הקשיים העצומים באיכלוס המרפאה ברופאים ומטפלים הכדאיות להשקעה מסוג זה יכולה להעלם. לכן רק ניהול ושיווק מקצועי עם ניסיון מוכח בתחום יכול להניב ליזמים את הרווחים אותו הם מחפשים.