סובלת מדלקת בדרכי השתן?

דלקת בדרכי השתן היא תופעה נפוצה בעיקר אצל נשים.

חיידק בשם אי-קולי אחראי לרוב הדלקות בדרכי השתן. זהו חיידק  חיוני לתפקודים בריאותיים אשר נמצא במעי הגס באופן טבעי אך כאשר הוא מצליח לעבור לדרכי השתן הוא עלול לגרום לדלקות.

התסמינים של דלקת בדרכי השתן שונה לפי מידת חומרתה ומאופיינת בתסמינים הבאים:

• צריבה, בעיקר אחרי מתן שתן
• כאבי בטן – בעיקר תחתונה
• דחיפות גבוהה למתן שתן
• תכיפות של השתן – צורך להטיל שתן לעיתים קרובות
• ריח חריף של השתן
• לעיתים עלול גם להופיע דם בשתן

הטיפול הקונבנציונלי הנפוץ לדלקות בדרכי השתן הינו מתן אנטיביוטיקה. במקרים בהם הדלקת אינה עוברת או לחלופין חוזרת, חשוב לבדוק מקורות נוספים לזיהום ולבחון אמצעי טיפול שונים.

צמחי מרפא מהווים אמצעי טיפול עתיק יומין לטיפול בבעיות רפואיות שונות, על פי הגישה הנטורופתית דלקות חוזרות בדרכי השתן עלולות להופיע על רקע של חולשה חיסונית או חוסר איזון במנגנוני ההגנה הטבעיים של דרכי השתן. במטרה להשיב את האיזון ויכולת ההגנה הטבעית למערכת השתן ולמערכת החיסון בגוף ניתן לעשות שימוש בצמחים שונים.

אכינצאה
מכילה רכיבים שונים העשויים לסייע לפעילות חיסונית וכן כאנטי חיידקית. הצמח נפוץ ביותר לטיפול בזיהומים שונים בכלל ולדלקות בדרכי השתן בפרט.
סרפד
לסרפד שימושים רבים הקשורים לחיזוק שלפוחית השתן, הוא מכיל רכיבים המסייעים בפעילות אנטי דלקתית מקומית. הסרפד ידוע גם ביכולתו להגביר מתן שתן מה שיכול לסייע בניקוי תכוף של דרכי השתן וסיוע במניעת שגשוג מזהמים וחיידקים בדרכי השתן עצמם.
עלי זית
כצמח מרפא משתמשים בעלים של העץ. ברפואה המסורתית מייחסים לעלי הזית פעילות מחטאת, אנטי חיידקית ופעילות משתנת. חליטה של עלי זית עשוייה לעודד זרימה תקינה של השתן ועשויה למנוע התפתחות של חיידקים בדרכי השתן.
מרווה –
מכילה שמנים ארומטיים הידועים כבעלי פעילות מחטא.
בנוסף, עשויה המרווה לצמצם ולמנוע התפתחות של מזהמים וחיידקים בגופנו. תכונות אלו של חיטוי ופעילות אנטי חיידקית הופכות את המרווה לצמח המטפל במצבים דלקת בדרכי השתן..

לייעוץ חינם ומידע נוסף ניתן להתקשר ולקבוע תור לנטורופתיה שלנו גב’ מאיה חריש.


לקביעת תור התקשר ל-02-5852300 או לחץ להשארת פרטים.