טיפול פרטני הנו מרחב הממוקד ברקע ובצרכים האישיים של האדם הפונה. הדמות המטפלת הנה בעלת הכשרה טיפולית מסוגים שונים ביניהם פסיכולוג, פסיכותרפיסט, מטפל זוגי ומשפחתי, מטפל בהבעה ויצירה, או כל איש מקצוע אחר שמומחה בתחום התרפיה והנפש אל מול המטופל שלו.  נקודת המוצא של הטיפול הנה שלכל אדם חוויה ותפיסה סובייקטיבית המבוססת על הקודים, השפה, ההתנהגות והדרך שרכש באופן מודע ובלתי מודע, כאמצעים המתאימים להתמודדות עם היום-יום. בהמשך לכך, מובן כי היתרון המרכזי של הטיפול הפרטני הוא בהתכווננות של המטפל והמטופל אל החוויה והצרכים הסובייקטיביים של המטופל. טיפול פרטני כולל פגישה של פעם עד פעמיים בשבוע, לתקופה של לפחות שלושה חודשים עד חצי שנה (׳טיפול קצר-מועד׳), או תקופות ממושכות יותר בהתאם לצורך.

טיפול התנהגותיקוגניטיבי (CBT)

CBT, או טיפול קוגנטיבי התנהגותי, שזוכה בשנים האחרונות להכרה ולעדנה, אחרי שנים שבהם הטיפול הדינמי שלט ביד רמה בתחום הטיפול הפסיכולוגי. רבים פונים לאפשרות זו כטיפול מועדף למגוון בעיות – החל מדיכאון וטראומה, וכלה בטיפול בבעיות חרדה שונות. אז מהו בעצם טיפול CBT? איך הוא עובד ומתי משתמשים בו? איך תדע האם זה הטיפול הנכון עבורך?

CBT היא שיטת טיפול פסיכולוגי, המתבססת על ההנחה שניתן לפתור בעיות באמצעות טיפול במחשבות המכשילות של אדם (שינוי קוגניטיבי) ובאמצעות טיפול בדפוסי הפעולה שלו (שינוי התנהגותי). המטרה של טיפול CBT היא לאתר את המחשבות וההתנהגויות שגורמות לאדם להימנע או לקפוא במצב של חרדה, לסבול מאובססיות, להסגר כתוצאה מדיכאון וכן הלאה, ולהחליף אותן במחשבות ומעשים בריאים ופרודוקטיביים יותר. אלו בתורם, יובילו אותו לצמיחה אישית, ויקלו על תחושת החרדה שהוא חש.

כאשר אתה ניגש להחליט להתחיל טיפול פסיכולוגי, עלול לשאול את עצמך מהי מטרת הטיפול. אם מטרת הטיפול היא להתמודד עם בעיה המציקה כמו למשל מחשבות טורדניות, הרגל כפייתי, סביר להניח שטיפול CBT ישרת אותך היטב. אבל אם המטרה בטיפול היא למצוא משמעות, לנסות להבין את עצמך וכן הלאה, ייתכן ששיטה כמו פסיכותרפיה תתאים לך יותר.


לקביעת תור התקשר ל-02-5852300 או

לחץ להשארת פרטים


עוד במרפאתנו –

מבדקי מוקסו (אבחון קשב ממוחשב)

אבחון הפרעות קשב ADHD

אבחון פסיכיאטרי